Do elektrárne zavítali škriatkovia

  • Kultúra a spoločnosť
  • 1. apríla 2015, 14:29
  • Autor:A. Mathiasová

V súčasnosti majú deti prístup k rozprávkam rôzneho typu a formátu. Namiesto elektronického kúzelného sveta však Elektrárňa Piešťany pripravila hrané predstavenie pre svojich najmenších divákov. Tí sa v nedeľu 29. marca spolu s herečkami preniesli do sveta škriatkov.

Lucia Arendášová-Barcziová a Ria Benkovská z Divadielka Babena sa snažili deti nielen zabaviť, ale aj vzdelávať. Na začiatku predstavenia im položili náročnú otázku: „Aký je rozdiel medzi divadlom a ihriskom?“ spýtali sa spoločne. Postupne sa s deťmi zhodli, že na ihrisku sa na rozdiel od divadla smie kričať a behať. Potom už ako žiačky druhej triedy škriatkovskej vysvetlili, že odpad treba separovať. Malí diváci im radili, do ktorej z troch krabíc, farbou pripomínajúcich nádoby na odpad, smeti patria. Protagonistky ich naučili, čo je to recyklácia, a hravou formou predviedli čaro látkových nákupných tašiek. Zlého lenivého obra začarovali na malú bábku a za trest ju poslali upratať les. Statoční diváci sa ničoho nezľakli a po necelej hodine sa s herečkami museli rozlúčiť. O mesiac však bude v Elektrárni detské predstavenie opäť.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 31. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich