J. Hlaváčová: Zastrašovania boli už na začiatku

  • Spravodajstvo
  • 31. marca 2015, 19:41
  • Autor:Ján Karásek

Vedúca referátu stratégie Jana Hlaváčová bola zamestnaná na Mestskom úrade v Piešťanoch do konca februára. Zaradila sa medzi tých, ktorí tu už nepracujú. Pre Piešťanský týždeň sa rozhodla prehovoriť o dôvodoch svojho odchodu.

► Vy ste dostali 23. februára upozornenie na „závažné a menej závažné“ porušenie pracovnej disciplíny. O týždeň neskôr ste na základe dohody o ukončení pracovného pomeru z radnice odišli. Čo tomu predchádzalo?

– V polovici decembra, druhý deň po nástupe do funkcie novej prednostky, chcela Dáša Reháková odo mňa zoznam všetkých eurofondov. Neskôr si ma volala „na koberec“ každý boží deň. Každý deň ma zahŕňala e-mailami, pritom nemala najmenší dôvod byť voči mne zaujatá. Ohľadne eurofondov mala stále so mnou konflikty.

► Prečo?

– Asi si na funkciu chceli dosadiť svojho človeka. Zastrašovania boli už na začiatku – nový primátor zavolal všetkých vedúcich do zasadačky, prečítal nám svoj volebný program a povedal, že sa máme správať ako v súkromnej firme a treba byť voči nemu lojálny. Keď sa niekomu nepáči, nech odíde.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 31. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 29.11.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. novembra 2020
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej