Šok pre organizátorov Topfestu a celý rockový svet! Zomrel bubeník Twisted Sister!

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. marca 2015, 19:21
  • Autor:ts festivalu Topfest

Necelých 100 dní pred začiatkom 12. ročníka Topfestu prišla smutná správa od hlavného headlinera festivalu. Americká skupina Twisted Sister včera prišla o dlhoročného bubeníka! A.J. Pero zomrel v spánku v tour buse počas turné s bočným projektom skupiny pod názvom Adrenaline Mob.

Heavy metalová stálica tak prišla o svoj "motor" a "rytmus", ktorý Anthony Jude Pero udával v skupine od roku 1982. AJ bol pri všetkých najväčších hitoch a úspechoch skupiny, ktorá sa teraz len veľmi ťažko spamätáva z nečakaného osudu. "Môj priateľ, môj brat, moja kapela, môj kamarát dnes zomrel. Moje srdce je zlomené – RIP A.J. Pero" tak reagoval na jeho smrť frontman a spevák skupiny Dee Snider.

Jeho smrť priniesla smútok aj na Slovensko, keďže na piešťanskom letisku v rámci nášho najväčšieho rockového festivalu Topfestu mala táto skupina vystúpiť ako hlavný headliner podujatia v sobotu 27. júna 2015. Malo ísť o vôbec prvý koncert Američanov na Slovensku. 

„V tejto chvíli nerozmýšľame nad tým, čo bude – cítime veľký smútok ak odíde takáto legenda – až oficiálne vyjadrenie manažmentu skupiny o pár dní ukáže, aký bude ďalší osud turné, v rámci ktorého mali zavítať aj k nám,“ hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu. 

Skupina Twister Sister sa sformovala ešte v roku 1972 okolo gitaristu Johna Segalla používajúceho umelecké meno Jay Jay French. V súčasnej zostave hrala s prestávkou v 90. rokoch od roku 1982. 

Spevákom je Dee Snider, druhým gitaristom Eddie „Fingers“ Ojeda, basgitaristom Mark „The Animal“ Mendoza. 

Debutovým štúdiovým albumom Twisted Sister bola nahrávka Under the Blade z roku 1982. Prelomovou bola tretia doska Stay Hungy, ktorá vyšla o dva roky neskôr. Nachádzali sa na nej aj hity We’re Not Gonna Take It a I Wanna Rock, ktoré kapelu preslávili najviac. Z albumu sa predali po vydaní vyše dva milióny kópií, čo Newyorčanom v tom období definitívne otvorilo cestu medzi najúspešnejších interpretov. 

Twisted Sister – We’re Not Gonna Take It
https://www.youtube.com/watch?v=watch?v=4xmckWVPRaI

V textoch sa skupina zameriavala najmä na kritiku vzdelávacieho systému a problematické vzťahy medzi rodičmi a ich deťmi. Twisted Sister vydali v 80. rokoch ešte dve štúdiovky a po obnovení kariéry v predošlej dekáde ďalšie dve. Na koncertných pódiách sa zviditeľňovali aj nápaditými kostýmami a make-upom. 
0 Shares

Najnovšie správy

Obec si nedávno prostredníctvom svojho Facebooku pripomenula, že 13. novembra 1995, teda pred 25 rokmi, začal na Banke fungovať obecný…
  • 28.11.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
sobota, 28. novembra 2020
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko