Semifinále: Čajky sa víťazstvom po predĺžení ujali vedenia v sérii

• Hokej / Šport
  • 15. marca 2015, 09:59
  • Autor:th

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu odštartovali semifinálovú sériu play-off extraligy proti MBK Ružobmerok. Vo vyrovnanom stretnutí sa napokon muselo rozhodnúť až v predĺžení, v ktorom však mali viac z hry Čajky a po víťazstve 71:61 sa ujali vedenia 1:0 v sérii.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 71:61 (15:11, 13:10, 15:19, 14:17, 14:4)

Úvod zápasu vyšiel lepšie Čajkám, viedli 11:2. V závere štvrtiny však hostky znížili na rozdiel štyroch bodov a v ďalšom priebehu nezískalo žiadne družstvo rozhodujúci náskok, lebo ani za stavu 34:23 sa Ružomberčanky nevzdali a dokázali vyrovnať, ba i viesť o jeden bod 51:52. V nervóznom závere zápasu nevyužili hostky šancu posledného útoku a v predĺžení už dominovali Čajky. V domácom drese sa zaskvela 21 bodmi, 11 doskokmi a 6 asistenciami Bartoňová. Celkovo však prvý semifinýlový zápas ponúkol kvalitný extraligový basketbal.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 16, Stehlíková 7, Bartoňová 21, Tatham 13, Bartánusová 6 (Páleníková T., Felixová 6, Dudášová, Páleníková M. 2, Zentková)
Viac sa dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.