Košice zvíťazili nad Havranmi a ujali sa vedenia v sérii

• Hokej / Šport
  • 5. marca 2015, 10:33
  • Autor:sita

Hokejisti košického HC zvíťazili v treťom dueli štvrťfinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade Piešťan 4:3. Domáci ŠHK 37 prehrával v 36. min po góloch Gabriela Spilara, Tibora Kutálka a Jakuba Suju už 0:3, ale podarilo sa mu vyrovnať. V 39. min najprv skorigoval Tomáš Klempa, na rozdiel jediného gólu upravil v 47. min Václav Stupka. „Havrani“ v 56. min vďaka druhému gólu Tomáša Klempu zrovnali krok s úradujúcim majstrom. Keď už sa zdalo, že duel pôjde do predĺženia, v poslednej minúte riadneho hracieho času rozhodol o triumfe hostí Peter Sojčík. Obhajca prvenstva v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie 2:1. Bitka o miestenku do semifinále pokračuje už vo štvrtok štvrtým duelom opäť v Piešťanoch.

Góly: 39. T. Klempa (R. Konečný), 47. Stupka (Pašek), 56. T. Klempa (Mišura, Leško) – 19. Spilar (P. Bartoš, Jenčík), 22. Kutálek (Sojčík, Matúš Chovan), 36. Suja (Macejko, R. Bondra), 60. Sojčík (Spilar)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner – Kacej, Výleta, 2027 divákov

Zostavy:
Piešťany: Šúrek – Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka – Haring, Peško, S. Petráš – Holovič, Pašek, Stupka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – F. Hudec, Vaculín, Románek
Košice: Hylák – Philipp, E. Černák, Šeda, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Markuš, Drgoň – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Lapšanský, Hrnka, Bicek – Sojčík, Matúš Chovan, Kutálek – Hiňďoš, Suja, R. Bondra