Drahovce: 85-ročnú starenku zhodili z bicykla a olúpili

  • Spravodajstvo
  • 5. marca 2015, 11:03
  • Autor:KR PZ

Drahovciach olúpili dve ženy 85-ročnú starenku. Dôchodkyňa išla koncom februára okolo 11.00 h bicyklom na nákup. Zlodejky si ju vyhliadli pri kultúrnom doma, pribehli k nej a svojimi telami jej zabránili v ďalšej jazde. Jedna z nich ju sotila do hrudníka tak, že starenka spadla na koleno. Následne jej z vrecka vzali peňaženku so 150 eurami. Po lúpeži ženy nasadli do osobného auta Audi A6, v ktorom ich čakal vodič. Olúpená neutrpela žiadne zranenia. Na základe videozáznamu z obecných kamier, ktoré podozrivú dvojicu zachytili, piešťanskí policajti ženy vypátrali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ matku Zdeňku (50) s dcérou Renátou (33) obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. Obom ženám, ktoré boli už v minulosti trestané za majetkovú trestnú činnosť a skutok spáchali v podmienke, hrozí za lúpež na chránenej osobe trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

0 Shares

Najnovšie správy

Obec si nedávno prostredníctvom svojho Facebooku pripomenula, že 13. novembra 1995, teda pred 25 rokmi, začal na Banke fungovať obecný…
  • 28.11.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
sobota, 28. novembra 2020
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko