Zmení Ulica M. Antala po polroku meno na G. Vámoša?

  • Spravodajstvo
  • 3. marca 2015, 16:32
  • Autor:pror

Staviteľ Marek Marko vybudoval v Piešťanoch ulicu, na ktorú má i list vlastníctva, no aj napriek prísľubu mestských úradníkov, že jej môže vybrať meno, sa tak nestalo. Obrátil sa preto na komisiu pre kultúru a názvoslovie. Jej nové zloženie sa mu rozhodlo vyjsť v ústrety a na rokovanie poslancov pripravilo návrh všeobecne záväzného nariadenia.

Ceste ústiacej na Vodárenskú ulicu poslanci pred pol rokom pridelili meno významného slovenského astronóma Milana Antala. To sa však jej staviteľovi a súčasne vlastníkovi M. Markovi ani trochu nepáči. V stredu 25. februára požiadal mestskú komisiu o vypočutie. „O názve ulice sme na radnici jednali. Bolo nám povedané, že si máme vybrať jej názov my. Dali sme aj s deťmi hlavy dokopy a zhodli sme sa na návrhoch Medová, Mesačná, Polnočná alebo Rímska a to sme aj písomne na radnicu zaslali, aby z týchto názvov vybrali,“ vysvetlil členom komisie M. Marko.
Jeho návrhy vraj aj napriek prísľubu nik nebral vážne a ulica dostala názov Milana Antala. „Ja proti tomu nič nemám a možno by som aj súhlasil, ak by mal niekto aspoň toľko ‘chochmesu‘ to s nami prerokovať. Ulicu som vlastnoručne staval, tak prečo má jej meno vymyslieť nejaký úradník, ktorý ani len nerešpektuje to, čo bolo dohodnuté,“ povedal nahnevane M. Marko.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 10, ktoré je v predaji od 3. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči zasahovali pri tragickom požiari v Ostrove, lovili utopené auto v potoku Dubová, asistovali zdravotníkom pri znesení pacientov do…
  • 01.12.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je už v predaji nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.
  • 01.12.2020, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
utorok, 1. decembra 2020
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána