Čajky vybavili Cassoviu v dvoch zápasoch a postúpili do semifinále

• 3. marca 2015, 09:24

Basketbalistkám Piešťanských Čajok odštartovalo počas uplynulého týždňa štvrťfinále play-off proti Cassovii Košice a už v sobotu bolo jasné, kto postúpi do semifinále. Čajky dokázali vyhrať oba zápasy. Najskôr v stredu na domácej palubovke zvíťazili 78:35 a svoj postup do semifinále dokonali v sobotnej odvete, keď v Košiciach opäť dominovali a vyhrali 97:44.

Piešťanské Čajky – Cassovia Košice 78:35 (31:10, 18:13, 16:5, 13:7)
Úvodný rozskok zápasu vhodil hokejista ŠHK 37 Piešťany Dušan Pašek, ktorý je spolu s Čajkou Tamarou Tatham tvárou play-off. Po slávnostnom otvorení mohol začať samotný štvrťfinálový duel. Hoci dali hostky úvodný kôš, Čajky šnúrou 11 bodov ukázali, že k zápasu pristúpili zodpovedne. Keďže Čajky pozorne bránili a využívali rýchle protiútoky, skóre rýchlo narastalo v ich prospech. Po prvej štvrtine bolo 31:10 a viac-menej bolo o zápase rozhodnuté. Napriek tomu hostky sympaticky bojovali a najmä Ivančáková bola strelecky úspešná. V družstve domácich sa dostali na ihrisko všetky zdravé hráčky a príjemne prekvapili aj mladé basketbalistky Horvátová a Balážová.
Zostava/body Čajok: Bartoňová 6, Tatham 8, Felixová 7, T. Páleníková 6, M. Páleníková 9 (Stehlíková 12, Dudášová 11, Zentková, Balážová 8, Krč-Turbová 5, Horvátová 6)

Cassovia Košice – Piešťanské Čajky 44:97 (10:26, 10:24, 14:29, 10:18)

Čajky sa v odvete snažili hrať podobne ako v úvodnom stretnutí, teda zo zabezpečenej obrany a na rýchle protiútoky. To sa im darilo hneď od začiatku, keďže prvú štvrtinu zvládli v pomere 26:10. Podobne pokračovali aj v druhej časti a po prvom polčase bolo o víťazovi zápasu prakticky rozhodnuté, nakoľko Piešťanky viedli o 30 bodov – 50:20. Z nastoleného tempa Čajky neuberali, naopak, svoj náskok ešte dokázali navýšiť a domácim hráčkam prakticky nedali žiadnu šancu. Konečný výsledok 97:44 hovorí za všetko a Čajky tak s prehľadom postúpili do semifinále play-off.
Zostava/body Čajok: Bartoňová 10, Tatham 12, M. Páleníková 12, Stehlíková 21, Krč-Turbová 14 (Dudášová 11, Felixová 6, T. Páleníková 11)
Ešte pred začiatkom semifinále sa piešťanské basketbalistky počas nasledujúceho  víkendu predstavia na Final Four CEWL v českom Nymburku.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 10, ktoré je v predaji od 3. marca.