Čajky postúpili do Final Four CEWL, v extralige opäť prehrali s Good Angels

• 17. februára 2015, 13:27
  • Autor:T. Horký/md

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa v uplynulom týždni najskôr predstavili v rámci CEWL na palubovke Valosunu Brno, kde zvíťazili 86:66, a zaistili si postup do Final Four. V sobotu už v extraligovom zápase privítali suverénky súťaže z Good Angels Košice a opäť ich nedokázali poraziť, keďže im podľahli 50:79.

Valosun Brno – Čajky 66:86 (14:22, 16:22, 19:23, 17:19)

Piešťanské basketbalistky cestovali na posledné stretnutie základnej časti B-skupiny CEWL ligy do Brna, kde sa stretli s domácim Valosunom. Vstup do zápasu mali lepší Čajky, keď prvú štvrtinu vyhrali 22:14. Domáce basketbalistky sa v úvode druhej časti na Čajky trochu dotiahli, no tie sa vzchopili a po prvom polčase viedli o 14 bodov 44:30. Piešťanky pokračovali v nastolenom trende aj po prestávke a dokázali ubrániť aktívne domáce hráčky, dokonca svoj náskok zvýšili na 18 bodov – 67:49. V poslednej časti už len kontrolovali hru a zápas dotiahli do víťazného konca s výsledkom 86:66. Touto výhrou si Čajky zaistili postup na turnaj štyroch najlepších tímov CEWL.

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 11, Bartoňová 12, Felixová 8, Tatham 21, Dudášová 4 (T. Páleniková 2, Zentková, Bartánusová, M. Páleniková 13, Stehlíková 15)

Čajky – Good Angels Košice 50:79 (10:25, 19:23, 7:22, 14:9)

Úvod bol obojstranne nervózny a v piatej minúte bol stav 8:9. Potom sa hostky upokojili a najmä Žirková neomylne plnila kôš domácich. Čajky boli na ihrisku v každej činnosti o kúsok pomalšie, preto náskok rýchlo narástol na 22 bodov v 13. minúte. Potom Čajky zdvihli hlavu a znížili na 13 bodov, keď to v 16. min bolo 25:38. To však bolo z ich strany všetko a hostky najmä v tretej štvrtine úplne ovládli hru. V záverečnej časti sa domácim podarilo mierne skorigovať stav na konečných 50:79.

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 9, Bartoňová 3, Tatham 12, Felixová 6, T. Páleníková 4 (Bartánusová 3, Stehlíková 8, Dudášová, Zentková, M. Páleníková 5)

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 8, ktoré je v predaji od 17. februára.