Bobisti ukončili sezónu 16. miestom

  • Šport / Ostatné športy
  • 13. februára 2015, 10:27
  • Autor:sita

Slovenskí bobisti zakončili svoje účinkovanie v seriáli Európskeho pohára 2014/2015. Počas predminulého víkendu sa v nemeckom Winterbergu predstavili v pretekoch mužských dvojbobov, v ktorých Michal Tkáč a Piešťanec Ladislav Noskovič obsadili v konkurencii 20 posádok 16. miesto. Za víťaznými Nemcami zaostali celkovo o 4,29 sekundy.

Mladý pilot Tkáč si pri svojej premiérovej sezóne v ľadových korytách opäť zlepšil výsledkové maximum – tentoraz až o osem postov. Do hodnotenia EP si pripísal 48 bodov a v konečnom poradí obsadil 44. pozíciu so ziskom 82 bodov. Celkovým víťazom sa stal Simone Bertazzo z Talianska (780).

„Som rád, že napriek tomu, ako chlapci bojovali s nástrahami dráhy, ktorá je dosť technicky náročná najmä v spodnej časti, si pripísali ďalšie body. Pre pilota Tkáča to bola štvrtá dráha, na ktorej sa predstavil súťažne. V tejto sezóne absolvoval šesť pretekov z celkovo ôsmich,“ uviedol zakladateľ bobového športu na Slovensku a štvornásobný olympionik Milan Jagnešák. 

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 7, ktoré je v predaji od 10. februára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava