Čajky zdolali jednoznačne Viedeň, v Ružomberku sa na výhru natrápili

• 12. februára 2015, 09:04
  • Autor:T. Horký/md

Piešťanské basketbalistky sa v uplynulom týždni najskôr predstavili v rámci CEWL na domácej palubovke proti Flying Foxes SVS Wien, ktoré zdolali vysoko 94:64. V sobotu cestovali Čajky do Ružomberku, kde sa im vo vyrovnanom zápase podarilo poraziť domáce hráčky o dva body v pomere 64:62.

Piešťanské Čajky – Flying Foxes SVS Wien 94:64 (20:11, 29:17, 21:26, 24:10)

Ak chceli Čajky zostať v hre o postup do Final Four súťaže CEWL, museli zvíťaziť nad rakúskym majstrom, na palubovke ktorého sa v minulom zápase presadzovali veľmi ťažko. Domáce hráčky, vedomé si tejto skutočnosti, začali koncentrovane, no úvodných päť minút hľadali správny rytmus hry. Od stavu 7:7 hrali Čajky jednoducho a rýchlo dopredu, efektivita protiútokov i kombinačných akcií proti zóne hostiek bola veľmi vysoká a rozdiel v skóre narastal až do polčasových 49:28. V tretej štvrtine „líšky“ zabojovali, no v poslednej štvrtine už nevládali konkurovať lepšie kondične pripraveným domácim hráčkam. Na postup do Final Four môžu Čajky prehrať v stredu na pôde Valosunu Brno o 10 a menej bodov, určite však budú chcieť uspieť.
Martin Pospíšil, tréner Piešťankých Čajok: „Vstup do zápasu nebol podľa našich predstáv. Pôsobili sme prispato, čo sa však zmenilo po úvodných piatich minútach, keď sme sa začali dostávať do nášho herného konceptu. Je dôležité, že sa do zápasu dostali všetky baby z lavičky a ochutnali väčšiu porciu minút.“

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 11, Bartoňová 11, Bartánusová, Tatham 17, Stehlíková 2 (T. Páleníková 12, Felixová 10, Dudášová 12, Zentková 7, Horvátová 2, M. Páleníková 10)

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 62:64 (23:16, 17:12, 11:16, 11:20)

Domáce hráčky mali lepší vstup do zápasu a vytvorili si náskok, keď po prvej štvrtine už viedli 23:16. Ružomberčanky mali navrch aj v druhej časti, keď svoj náskok zvýšili a po polčase už nad Čajkami viedli o dvanásť bodov 40:28. Ďalšie dve štvrtiny sa piešťanským basketbalistkám podarilo vyhrať a napokon svoje súperky zdolali tesne o dva body.
M. Pospíšíl: „V prvom polčase to bol z našej strany zlý výkon, domáce premenili aj ťažké strely, veľmi dobre hrala Saša Baburová. Potom sme zlepšili obranu a udržali sme Ružomberok na 20 bodoch, čím sa nám podarilo vyhrať zápas. Rozhodla naša dobrá obrana v druhom polčase. Ukázali sme charakter.“

Zostava/body Čajok: Tatham 17, T. Páleníková 13, Bartoňová 11, Felixová 8, Krč-Turbová 7, Dudášová 5, M. Páleníková 2, Zentková 1

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 7, ktoré je v predaji od 10. februára.