Čajky pôjdu po výhre nad Spišiačkami do play-off z druhého miesta

• 3. februára 2015, 09:56
  • Autor:th/md

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali uplynulý týždeň dva zápasy. Najskôr v rámci CEWL zvíťazili v Ostrave 58:46, v nedeľu potom doma zničili Spišskú Novú Ves v pomere 91:54, čím si zabezpečili, že do play-off extraligy pôjdu z druhého miesta.

SBŠ Ostrava – Čajky 46:58 (11:19, 23:19, 3:9, 9:11)
Čajky sa v rámci CEWL predstavili v stredu v Ostrave, kde od začiatku zápasu mali viac z hry a prvú štvrtinu vyhrali v pomere 19:11. Náskok si udržali aj do konca prvého polčasu (38:34). Čajky pokračovali v nastolenom trende aj po prestávke a súperkám odskočili v tretej štvrtine na rozdiel desiatich bodov 47:37. V poslednej časti sa hra mierne vyrovnala, no Piešťanky si dokázali náskok udržať, ba dokonca aj navýšiť. Konečný rezultát tak vyznel 58:46 v prospech Čajok.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 6, Bartoňová 8, Felixová 9, Bartánusová 14, M. Páleníková 8 (Tatham 9, Stehlíková 4, T. Páleníková, Dudášová, Zentková, Horvátová)

Čajky – Rücon Spišská Nová Ves 91:54 (26:17, 27:9, 22:9, 16:19)
Po sobotňajšej výhre Good Angels Košice na palubovke MBK Ružomberok bolo jasné, že do play-off tri kolá pred koncom nadstavby pôjde obhajca titulu z prvej pozície. V nedeľnom zápase mohli Piešťanské Čajky víťazstvom získať istotu druhého miesta. Domáce hráčky vedomé si tejto skutočnosti začali veľmi koncentrovane v obrane a od úvodných minút nedovolili hostkám takmer nič. Po získaní lopty hrali jednoducho a rýchlo dopredu, efektivita rýchlych protiútokov bola rozhodujúcim faktorom víťazstva, veď už v tretej minúte zakončili Čajky tretí rýchly protiútok. Okrem 50-percentnej úspešnosti streľby za dva body pridali Piešťanky rovnakú úspešnosť aj za tri body. V trestných hodoch dosiahli úspešnosť vyše 90 percent. Po druhej štvrtine mali Čajky dostatočne pohodlný náskok, no i tak hrali pozorne v obrane a rýchlo dopredu. Najväčší náskok dosiahli v 32. minúte (80:35). V domácom družstve bodovali všetky hráčky, dvojcifernú hranicu dosiahli Tatham, Bartoňová, Páleníková T. a Krč-Turbová. V drese hostiek boli dvojciferné Feketeová a Stašová.

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 10, Stehlíková 6, Bartoňová 13, Bartánusová 8, Tatham 22 (T. Páleníková 12, Felixová 7, Dudášová 9, Zentková 4).

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 6, ktoré je v predaji od 3. februára.