Havrani predviedli proti Trenčínu dokonalý obrat z 0:3 na 4:3

• 27. januára 2015, 20:56

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v utorok na domácom ľade v „považskom derby“ Duklu Trenčín. Hostia vyhrávali po prvej tretine 1:0 a v druhej tretine už dokonca mali trojgólový náskok. Ani ten však hokejistom Trenčína na bodový zisk v Piešťanoch nestačil. Domáci hráči ŠHK 37 sa nevzdali a nepriaznivý stav otočili. Hrdinom zápasu bol útočník Tibor Kutálek, ktorý sa hetrikom za 6:16 min ešte v druhej tretine postaral o vyrovnanie. O tesnej výhre Piešťan napokon rozhodol v 43. min Branislav Rapáč. Tím z „kúpeľného mesta“ si upevnil 8. priečku v tabuľke, znamenajúcu účasť v play-off. Trenčínu patrí naďalej šieste miesto

ŠHK 37 Piešťany – Dukla Trenčín 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 33. Kutálek, 37. Kutálek (Leppänen), 39. Kutálek (Jaborník, Pašek), 43. B. Rapáč (Leppänen, Pašek) – 3. D. Hudec (Briestenský, V. Nemec), 26. V. Nemec (Melichárek, Šišovský), 30. V. Nemec (Dudáš, Michal Hlinka)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Stanzel, Výleta, 1174 divákov

Piešťany: Patrik Rybár – Rais, Brňák, Kotaška, Šedivý, Jaborník, Leppänen, Drgoň, Bučka – Haring, Peško, Petráš – T. Klempa, Holovič, Stupka – Kutálek, Pašek, B. Rapáč – F. Hudec, Toman, Vaculín – Románek

Trenčín: Konrád – Andersons, T. Bokroš, Lintner, Hochel, Dudáš, Hatala, Novajovský, Holenda – Michal Hlinka, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, P. Stantien, Filo – Koyš, Švec, Razingar – Briestenský, Daniška, D. Hudec

Roman Stantien, Trenčín: Gratulujem Piešťanom k trom bodom, a že to za stavu 0:3 nezabalili a zápas otočili. My sme si zápas prehrali vlastnými chybami a laxnosťou. To čo sme porobili to neboli hrubky, ale hrubiská. Človek sa nad tým musí až zasmiať, čo sme dnes porobili. Potvrdili sme si, že nevieme hrať 60 minút.

Jozef Krišák, Piešťany: Som rád, že sme sa nepoložili a zo stavu 0:3 sme otočili zápas. Podarilo sa nám využiť presilovky, čo bolo veľmi dôležité. Zlom nastal, keď sa Kutálek nahneval a dal tri góly. Musím za dnešný výkon chalanom poďakovať a získali sme ďalšie dôležité tri body do tabuľky.