Život do letného kina vracajú dobrovoľníci

  • Spravodajstvo
  • 20. januára 2015, 10:54
  • Autor:pror

Prírodné kino na okraji piešťanského mestského parku po osemnástich rokoch opäť ožilo. Zatiaľ však len dobrovoľníkmi, ktorí sa ho rozhodli vyčistiť. Prevádzku v ňom plánujú aktivisti obnoviť už na začiatku kúpeľnej sezóny.

Podľa prezenčnej listiny pod písomným poučením o bezpečnosti pri práci sa v sobotu 17. januára dopoludnia stretli v areáli kina asi štyri desiatky dobrovoľníkov takmer všetkých vekových generácií. Vysúkali si rukávy a s vervou sa pustili do práce. Zhnité drevené časti lavičiek a rozbujnený porast náletových drevín mizol takmer pred očami. „Počasie je ideálne, tak čo budeme sedieť doma. Radšej vlastnoručne pomôžeme dobrej veci,“ povedal nám jeden z dobrovoľníkov Mojmír Choma.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 4, ktoré je v predaji od 20. januára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia