Prídu diskutovať o demokracii

  • Spravodajstvo
  • 15. januára 2015, 13:57
  • Autor:r

Na tému demokracia na Slovensku dvadsaťpäť rokov po Nežnej revolúcii prídu do Piešťan besedovať experti z Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov a Miroslav Kollár, ktorý je zároveň primátorom Hlohovca. Piešťany si vybrali ako jednu zo zastávok aj preto, lebo M. Kollár ocenil úroveň a záujem Piešťancov na minuloročnej debate aktivistov v klube ŽiWell.

V akom stave sa nachádza demokracia na Slovensku dvadsaťpäť rokov po Nežnej revolúcii? Ako ovplyvnilo desaťročné členstvo v Európskej únii pôsobenie demokratických inštitúcií a právny štát, situáciu v oblasti ľudských a menšinových práv, médií a občianskej spoločnosti? Ako vnímajú občania SR a ČR ponovembrový vývoj? To sú oblasti, o ktorých chcú experti diskutovať.
Ak vás načrtnuté témy zaujali, príďte si podebatovať s odborníkmi, vstup je voľný. Akcia sa uskutoční 20. januára o 17.00 h v klube ŽiWell.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia