Čajky získali v Slovenskom pohári bronz, nerodil sa však ľahko

• Šport / Basketbal
  • 12. januára 2015, 08:38
  • Autor:T. Horký

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa počas uplynulého víkendu predstavili v Spišskej Novej Vsi na turnaji Slovenského pohára v basketbale žien. Čajky boli nasadené, ako druhý tím a tak nastúpili rovno v semifinále. Tam však podľahli hráčkam MBK Ružomberok 65:72, no v stretnutí o tretie miesto zdolali ŠBK Šamorín 84:71 a získali bronzové medaile.
Ešte pred samotným turnajom trénovali Čajky na sústredení vo Vysokých Tatrách, kde sa poctivo pripvavovali na ďalšiu časť sezóny.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 65:72 (18:14, 12:11, 13:24, 22:23)
V semifinálovom duely sa Čajky stretli s hráčkami MBK Ružomberok. Čajky začali lepšie a po prvej štvrtine viedli 18:14. Po polčase bolo skóre stále v prospech Čajok a to 30:25. Po prestávke však Ružomberčanky zapli a tretiu štvrtinu vyhrali v pomere 24:13. čím Čajkám odskočili. Posledná časť zápasu už bola pomerne vyrovnaná, no Čajky o bod prehrali a tak Ružomberčankám v konečnom meraní podľahli 65:72 a čakal ich súboj o tretie miesto.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 9, Bartoňová 8, Páleníková T. 2, Bartánusová 2, Stehlíková 18, (Tatham 21, Felixová 2, Dudášová 2, Páleníková M. 1, Zentková)

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 84:71 (16:12, 25:30, 22:19, 21:10)
V stretnutí o bronz čakali Čajky súperky zo Šamorína. Prvú časť Piešťanky vyhrali v pomere 16:12, no Šamorínčanky v druhej vyrovnali hru a na polčas sa šlo za stavu 41:42 v prospech Šamorína. Ani tretia časť nepriniesla rozuzlenie, no Čajky sa dostali do mierneho vedenia. Piešťanky sa odtrhli až v poslednej štvrtine, keď ju vyhrali v pomere 21:10, čím súperkám odskočili a celkovým víťazstvom 84:71 si vybojovali bronzové medaily.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 18, Bartoňová 5, Dudášová 5, Stehlíková 6, Tatham 17, (Felixová 10, Bartánusová 4, Páleníková M. 4, Zentková 2, Páleníková T. 11, Horvátová, Balážová 2).

Už jedenásty triumf v Slovenskom pohári získali basketbalistky Good Angels Košice. V nedeľňajšom finále v Spišskej Novej Vsi zdolali MBK Ružomberok jednoznačne 84:53 (53:29).

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 3, ktoré je v predaji od 13. januára.