Premiéra Gudasa nebola víťazná, havrani podľahli Zvolenu 3:5

• 28. decembra 2014, 20:24

Hokejisti Piešťan podľahli v zápase 35. kola Tipsport extraligy na domácom ľade Zvolenu 3:5. O výsledku rozhodla už prvá tretina, ktorú hostia spod Pustého hradu vyhrali 4:1. Postarali sa tak o to, že premiéra bývalého československého reprezentanta Lea Gudasa na lavičke Piešťan nebola víťazná.

Gudas vystriedal pred vianočnou prestávkou Romana Sýkoru, ktorý sám odstúpil z funkcie trénera. Dva góly Zvolenčanov strelil najlepší kanonier súťaže Radovan Puliš a ďalšie dva pridal ešte v prvej tretine skúsený Andrej Podkonický. Na 5:2 pre hostí zvýšil v 51. min Peter Hraško. Zvolen sa vďaka 20. víťazstvu v riadnom hracom čase v sezóne bodovo dotiahol na štvrtý Poprad. Piešťany zostali ôsme.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 3:5 (1:4, 1:0, 1:1)

Góly: 5. R. Konečný (B. Rapáč), 27. Pašek (Vaculín, Románek), 53. Románek (Toman, Kotaška) – 3. Puliš (Brabenec, M. Sloboda), 6. Podkonický (Michal Chovan, Hraško), 8. Podkonický (Michal Chovan, Hraško), 18. Puliš (M. Sloboda, Brabenec), 51. Hraško (Podkonický, L. Pokovič)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Holienka, Junek, 1021 divákov

Piešťany: Šúrek (8. Patrik Rybár) – Kotaška, Šedivý, Leppänen, Brňák, Škadra, Srnec, Bučka, Hluch – T. Klempa, Mišura, Holovič – Haring, Peško, B. Rapáč – Kutálek, Toman, R. Konečný – Vaculín, Pašek, Románek

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Koch, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Leo Gudas, Piešťany: Nepodarilo sa nám prvých desať minút, kedy sme inkasovali nezmyselné tri góly, ktoré boli po hrubých individuálnych chybách. Potom sa nám to ťažko doháňalo. Od druhej tretiny sme však hrali dobre, škoda nevyužitých šancí, trafili sme tam aj brvno. Okrem prvých desiatich minút sme odohrali dobrý zápas, no na body to nestačilo.