Čajky prezimujú na druhom mieste B-skupiny CEWL

• 16. decembra 2014, 16:05

Piešťanské Čajky privítali v stredu 10. decembra na domácej palubovke v zápase CEWL hráčky Valosun Brno. Vo vyrovnanom stretnutí napokon domáce basketbalistky zvíťazili o 11 bodov v pomere 72:61 a dostali sa na druhé miesto v B-skupine.

V úvode získali domáce hráčky deväťbodový náskok, no hostky šiestimi bodmi v rade naznačili, že budú bojovať o každú loptu. K vyrovnaniu skóre prišlo v 26. minúte (25:25), no Čajky osembodovou šnúrou opäť bodovo odskočili. V tretej časti hry po dobrej práci v obrane Čajky natiahli náskok až na 50:38, no ani tento rozdiel nebol rozhodujúci, pretože hostky v poslednej štvrtine viackrát stiahli náskok na tri body (53:56, 61:64). Posledných osem bodov v zápase však dali domáce basketbalistky a získali cenné víťazstvo. Po zápase bol spokojný aj tréner Čajok Martin Pospíšíl, ktorý si však bol vedomý, že víťazstvo sa nerodilo ľahko: „Veľmi ťažko vybojované víťazstvo proti kvalitnému súperovi. Kľúčové bolo zvládnutie časti zápasu, keď sa Valosun dostal na tri body a my sme dokázali odpovedať zlepšenou organizáciou útoku podporenou kvalitnou obrannou fázou.“
Podobne hovorila aj Petra Bartánusová, ktorá k víťazstvu prispela siedmimi bodmi a ocenila kolektívny výkon Čajok: „Agresívnou kolektívnou obranou sme zastavili rýchlu útočnú hru súpera, a tak sme dokázali kontrolovať zápas po celých 40 minút. Presne takéto zápasy potrebujeme a sú pre nás dôležité pre ďalší priebeh sezóny. Sme radi, že sme si postrážili víťazstvo a dostali sme sa na druhé miesto v B-skupine CEWL.“

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 20, Bartoňová 5, Tatham 12, Dudášová 4, Felixová 14 (Bartánusová 7, Zentková 8, Horvátová, T. Páleníková 2)
Dočítate sa v dvojčísle Piešťanského týždňa, ktoré je v predaji od 16. decembra.