Čajky v oboch zápasoch víťazné

• 2. decembra 2014, 11:06
  • Autor:T. Horký

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa počas uplynulého týždňa predstavili v dvoch zápasoch. V stredu privítali v rámci CEWL Ostravu, ktorú porazili vysoko 99:32. V nedeľu cestovali do Spišskej Novej Vsi, kde dokázali opäť zvíťaziť, tentoraz v pomere 93:69.

■ Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 99:32 (22:7, 23:7, 29:10, 25:8)
Hostky pricestovali do Ostravy neskôr a aj zápas začal s oneskorením. To akoby Čajky rozhodilo, lebo v úvode prehrávali 0:3. Potom však zapli v obrane a do konca prvej štvrtiny viedli 22:7. Neuspokojili sa však a naďalej pokračovali vo výbornej práci v obrane i v útoku, čo vyústilo do ich hernej exhibície, ktorá napokon skončila vysokým víťazstvom o 67 bodov – 99:32.
Zostava/body Čajok: Stehlíková 17, Bartoňová 7, Krč-Turbová 6, Tatham 12, Bartánusová 13 (Dudášová 18, Zentková 2, Felixová 12, T. Páleníková 12)

■ Rücon 2014 Spišská Nová Ves – Piešťanské Čajky 69:93 (17:30, 10:18, 15:24, 27:21)
V nedeľu sa Čajky predstavili v rámci extraligy na palubovke Spišskej Novej Vsi, kde si počínali opäť jednoznačne. Už po prvej časti viedli o trinásť bodov a po polčase 48:27. Piešťanky vyhrali aj tretiu štvrtinu v pomere 24:15 a mali tak nahratý pohodlný náskok. Ten však spôsobil ich mierne poľavenie, čo domáce hráčky využili a poslednú časť vyhrali 27:21, čím upravili konečný výsledok na 93:69 pre Piešťany.
Zostava/body Čajok: Tatham 26, Bartánusová a Stehlíková po 12, Bartoňová a Krč-Turbová po 10, Felixová 9, Dudášová 8, T. Páleníková 6, Zentková, Balážová

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 49, ktoré je v predaji od 2. decembra.