Čajky v Arade tesne prehrali, Šamorín porazili o 50 bodov

• 26. novembra 2014, 10:09
  • Autor:th/md

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa počas uplynulého týždňa najskôr predstavili v rámci CEWL v rumunskom Arade, kde prehrali o šesť bodov 72:78, no chuť si napravili v sobotu, keď v Šamoríne jednoznačne zvíťazili 106:56 a domáci tím doslova zmietli z palubovky.

Universiata Goldis ICIM Arad – Piešťanské Čajky 78:72 (28:23, 18:16, 17:15, 15:18)
V zápase prenášanom v priamom prenose rumunskou televíziou videli diváci vyrovnaný súboj. V úvode stretnutia boli Čajky v miernom vedení (5:2, 10:6), no domáce družstvo dokázalo trestať absolútne každú chybičku v obrane hostiek úspešnou streľbou. Po prvej štvrtine viedol Arad o päť bodov a aj v ďalších dvoch štvrtinách mal výbornú streľbu, čím v 28. minúte navýšil svoje vedenie až na 13 bodov. Hostky sa však do zápasu vrátili a v závere stiahli náskok domácich na konečných šesť bodov. V drese Čajok dosiahla double-double Stehlíková (21 bodov, 10 doskokov), blízko k nemu bola Bartoňová (10 bodov, 9 asistencií).
Zostava/body Čajok: Stehlíková 21, Bartoňová 10, Dudášová 2, Tatham 21, Krč-Turbová 13 (Bartánusová, Felixová 2, T. Páleníková 3)

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 56:106 (8:33, 27:22, 15:22, 6:29)
Čajky do zápasu v Šamoríne vleteli ako uragán a už po prvej štvrtine, ktorú vyhrali vysoko 33:8, mali nakročené k ďalšiemu víťazstvu. V druhej časti však hostky poľavili, naopak, domáce sa zlepšili a po polčase bol stav 35:55. Ďalšie dve časti však Čajky opäť zvládli na výbornú – tretiu vyhrali 22:15 a štvrtú 29:6, čím si zabezpečili vysoké víťazstvo o 50 bodov. Skvelým výkonom sa prezentovala Tamara Tatham, ktorá nastrieľala 27 bodov, no treba vyzdvihnúť výkon celého tímu.
Zostava/body Čajok: Bartánusová 10, Dudášová 8, Stehlíková 6, Zentková 6, Krč-Turbová 10, Tatham 27, Felixová 14, Bartoňová 17, T. Páleníková 8

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 48, ktoré je v predaji od 25. novembra.