Plavkyňa Kolníková opäť tretia

• 25. novembra 2014, 08:55
  • Autor:jk

Piešťanská plavkyňa Veronika Kolníková štartovala počas víkendu na pretekoch vo Viedni. Boli to posledné otvorené kvalifikačné preteky na plnenie limitov na majstrovstvá sveta v Dohe a slovenskej reprezentantke sa podarilo vyplávať na 400 metrov polohové preteky bronz.

Podujatia sa zúčastnilo 376 plavcov zo 76 klubov z nasledovných štátov: Rakúsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Macedónsko, Belgicko, Chorvátsko, Taliansko, Rumunsko a Luxembursko. Kolníková sa však v nabitej konkurencii opäť nestratila. V disciplíne 400 m polohové preteky časom 4:50,68 min obsadila tretie miesto. Na druhý deň štartovala na 400 m voľný spôsob a hoci sa už na nej prejavovala únava z posledného týždňa, dokázala si časom 4:22,28 min vyplávať piatu priečku. „Polohovka sa mi plávala v pohode, no na štyristovke voľne to ešte prvých 150 metrov vyzeralo na osobák a potom to na mňa celé spadlo a bola som rada, že som doplávala. Dúfam, že počas nastávajúcich desiatich dní dobre zregenerujem, potrénujem a dám sa do poriadku a verím, že na mojich prvých majstrovstvách sveta zabojujem o čo najlepší výsledok,“ povedala nám V. Kolníková.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 48, ktoré je v predaji od 25. novembra.