Kolníková medailová

• 19. novembra 2014, 10:57
  • Autor:J. Kolník

Počas uplynulého víkendu sa v moravskej metropole konala Veľká cena mesta Brna s účasťou plavcov z Česka, Slovenska, Rakúska, Maďarska a Slovinska. Keďže to pre slovenských plavcov boli posledné nominačné preteky na majstrovstvá sveta v Dohe, štartovala na nej kompletná reprezentácia aj s Piešťankou Veronikou Kolníkovou.

V sobotu sa predstavila na 800 m voľný spôsob, obsadila tretie miesto a časom 8:49,52 min znova splnila „B“ limit na MS v Dohe.
V nedeľných rozplavbách na 400 m polohové preteky si druhým časom 4:55,72 min vyplávala finále.
V ňom potom zlepšila svoj čas na 4:49,37 a obsadila tretiu priečku. Prvýkrát v kariére sa dostala pod 4:50 a svoj doterajší „osobák“ si zlepšila o 4,5 sekundy.
Teraz ju v rámci prípravy čakajú preteky vo Viedni v dňoch 20.-21. novembra, potom ešte záverečných desať dní prípravy a odlet na svetový šampionát.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 47, ktoré je v predaji od 18. novembra.