Čajky porazili Slovanistky rozdielom triedy

• Šport / Basketbal
  • 18. novembra 2014, 12:30
  • Autor:th/md

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa v sobotu podvečer predstavili na domácej palubovke proti Slovanu Bratislava a opäť dokázali zvíťaziť. Hoci spočiatku to na ich jednoznačné víťazstvo nevyzeralo, Čajky zapli, vo všetkých činnostiach sa zlepšili a zvíťazili vysoko 82:40.

Po vydarenom úvode prvej štvrtiny zo strany Čajok, keď bolo 6:0, sa hostky nevzdali a držali krok s domácimi až do 14. minúty, keď bol stav 19:22. V nej si tréner domáceho družstva vzal už svoj druhý oddychový čas a Čajky konečne zapli v obrannej činnosti. Do konca druhej štvrtiny sa stav zmenil na 43:28. Po prestávke Čajky pokračovali v dobrej obrane a dovolili hostkám zaznamenať len 12 bodov, pričom dali 39. V oboch družstvách sa do hry zapojili všetky hráčky, v domácom dokonca všetky aj bodovali.
Bronislava Borovičková, asistentka trénera Čajok: „Pred náročným zápasom v Arade bolo dôležité vyskúšať si potrebné veci, keďže je to náš prvý zápas v CEWL. Dôraz sme kládli na obranu a udržanie koncentrácie počas celého zápasu, pretože aj malé zaváhanie sa nám môže vypomstiť. Sme ale radi, že príležitosť dostali všetky hráčky a dostali sme sa do zápasového tempa.“
Zostava/body Čajok: Stehlíková 16, Bartoňová 2, Dudášová 13, Krč-Turbová 13, Tatham 7 (Bartánusová 5, Zentková 4, Balážová 3, Horvátová 5, Felixová 7, T. Páleníková 7)

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 47, ktoré je v predaji od 18. novembra.