Havrani utrpeli v Banskej Bystrici debakel 3:9

• 14. novembra 2014, 20:45

V piatkovom dueli 22. kola hokejovej extraligy videli diváci v Banskej Bystrici tucet gólov, z toho až deväť v sieti hosťujúcich Piešťan. Domáci „barani“ síce prehrávali po úvodnej dvadsaťminútovke 1:2, keď sa za Havranov presadili Haring a Hamrák, ale šesť presných zásahov v druhej tretine znamenalo obrat na 7:2. Hráči Piešťan napokon odolali dvojcifernému počtu gólov, no prehrali hrozivo 3:9.

HC ’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 9:3 (1:2, 6:1, 2:0)

Góly: 6. M. Hudec (Kudrna, P. White), 23. Biro (Matoušek), 30. P. White (Čížek, M. Hudec), 32. Čížek (Kudrna, L. Hudáček), 32. Kytnár (Bambúch, Biro), 35. Kafka (Rosandič), 37. L. Hudáček (P. White, M. Hudec), 48. Rosandič (Kafka, Kytnár), 56. L. Hudáček (M. Hudec, Kudrna) – 12. Haring (Konečný, Toman), 13. Hamrák (Peško), 40. Rapáč (Holovič, Pašek)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 5:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc – Tvrdoň, Výleta, 1215 divákov

Banská Bystrica: Unice – Jaborník, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro, Róth – Kudrna, P. White, M. Hudec – Kafka, Kytnár, Handlovský – Lamper, Matoušek, L. Hudáček – Kadura, Zigo, Bendík

Piešťany: Šúrek (32. P. Rybár) – Kotaška, Šedivý, Hamrák, Brňák, Hluch, Bučka, Vaculín, M. Srnec – T. Klempa, Mišura, Kutálek – Haring, Peško, Románek – F. Hudec, Toman, Konečný – Rapáč, Pašek, Holovič

Roman Sýkora, tréner Piešťan: "Začali sme dobre, prehusťovali stredné pásmo, využívali chyby súpera. V druhej tretine, nechápem, boli sme bez pohybu, často sme faulovali a súper nám dával góly v presilovkách. Jediné pozitívum bolo, že sme neinkasovali desať, no deväť je strašne veľa a ja sa ospravedlňujem fanúšikom, bol to neospravedlniteľný výkon."