Cestovať vlakom zadarmo sa bude už o týždeň

  • Spravodajstvo
  • 11. novembra 2014, 09:30
  • Autor:Alexandra Mathiasová

Novela zákona o bezplatnom cestovaní vyvolala množstvo búrlivých diskusií. V spleti informácií sa strácajú tie podstatné, a to najmä spôsob, akým bude doprava fungovať. Prinášame zopár užitočných rád.

(Autor: am)

Žiaci, študenti a ľudia poberajúci starobný, predčasný starobný, invalidný, vdovský či sirotský dôchodok budú môcť zadarmo jazdiť od 17. novembra súpravami druhej triedy. Cestovanie sa viaže na konkrétneho cestujúceho, trasu a spoj. Na väčšie vlaky sa bude predávať limitovaný počet bezplatných lístkov. Toto číslo sa bude meniť v závislosti od vyťaženia jednotlivých spojov, a teda v každom vlaku bude možné prepraviť iný počet neplatiacich cestujúcich. Preto je potrebné na každý rýchlik, Expres, EuroNight a EuroCity si zakúpiť lístok viazaný na konkrétny spoj.
Neobmedzené bude len cestovanie osobnými vlakmi a regionálnymi expresmi, kde lístok s nulovou hodnotou bude platný počas celého dňa v uvedený dátum.

Čo treba všetko vedieť o cestovaní vlakom zadarmo sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 46, ktoré je v predaji od 11. novembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján