Piešťanské Čajky porazili Spišiačky i Ružomberčanky a stále neprehrali

• 28. októbra 2014, 09:19
  • Autor:T. Horký

Piešťanské basketbalistky prežívajú veľmi dobrý vstup do extraligovej sezóny, keď dokázali vyhrať všetkých päť zápasov. Posledné dve výhry vybojovali Čajky v priebehu uplynulého týždňa, keď najskôr zdolali doma Spišskú Novú Ves 91:61 a v sobotu si pripísali historicky prvé víťazstvo v Ružomberku, kde vyhrali 77:59. Svojimi výsledkami sa kvalifikovali priamo do semifinále Slovenského pohára.

Čajky – ŠKBK Rücon 2014 Spišská Nová Ves 91:61 (21:11, 26:23, 27:7, 17:20)

Úvod zápasu bol zo strany Čajok rozpačitý, no už v závere prvej štvrtiny si získali vedenie o 10 bodov. Druhá časť bola bodovo vyrovnanejšia. Hoci v jej úvode Čajky odskočili až na 45:24, hostky najmä premieňaním trestných hodov stiahli na 34:47. Tretia štvrtina však vyšla domácim a vyhrali ju jasne o 20 bodov. V záverečnej časti sa hostky snažili korigovať výsledok, nakoniec však na 30-bodový rozdiel zaokrúhlila trojkou s klaksónom Páleníková. V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky domáceho družstva. Dobrý zápas odohrali Stehlíková, Tatham a Krč-Turbová, deviatimi asistenciami sa zaskvela Bartoňová.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 22, Dudášová 9, Stehlíková 20, Bartoňová 12, Tatham 18 (Bartánusová 4, Zentková, Horvátová, Felixová, Balážová T. Páleníková 6)

MBK Ružomberok – Čajky 59: 77 (19:26, 21:20, 13:22, 6:9)

Od začiatku mali navrch Čajky. Darilo sa im aj strelecky, čím si zaisťovali vedenie takmer počas celého zápasu. Čajky si nechali dýchať na chrbát len pred koncom prvého polčasu, keď sa domáce hráčky dotiahli na dva body a skóre bolo 32:34. Ružomberčanky vycítili príležitosť a po zmene strán chceli Piešťanky dotiahnuť, no to sa im nepodarilo. Hosťujúce hráčky si svoje vedenie postrážili, postupne ho zvyšovali a napokon zvíťazili v pomere 77:59. Pre Čajky je to piate víťazstvo v rade a prežívajú veľmi dobrý úvod sezóny. V Ružomberku dokonca prvýkrát v histórii zvíťazili a priamo sa kvalifikovali do semifinále Slovenského pohára.
Zostava/body Čajok: Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 18, Stehlíková
17, Tathamová 13, T. Páleníková 12, Bartoňová7, Dudášová a Felixová po 4, Bartánusová 2

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 44, ktoré je v predaji od 28. októbra.