Nad sily Havranov bol aj Zvolen, podľahli mu 2:5

• 26. októbra 2014, 20:44

Piešťanskí havrani sa predstavili v rámci 17. kola hokejovej Tipsport extraligy na domácom ľade proti Zvolenu, no opäť nedokázali zvíťaziť. Už v druhej minúte poslal hostí do vedenia L. Jurík a Zvolenčania si už tri body nenechali ujsť. V druhej časti viedli už 4:1. Definitívnu podobu výsledku dal v záverečnej tretine P. Hraško, ktorý pečatil na konečných 2:5.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Góly: 28. Toman (Valjent, Románek) , 40. Kutálek – 2. L. Jurík, 24. Fekiač (M. Sloboda, Žilka), 33. Bortňák (Tomko), 36. M. Sloboda (Brabenec, Juraško), 47. P. Hraško (Brabenec, Puliš)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Podkonický (Zvolen) 10 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Baluška – Holienka, Sčensný,

Piešťany: Patrik Rybár (38. Šúrek) – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Vajlent, Cunik, Srnec, Bučka – T. Klempa, Mišura, Rapáč – Kutálek, Pašek, Holovič – M. Toman, Peško, Románek – Haring, Hamrák, Vaculín

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, S. Tomko, P. Hraško, Pichnarčík, L. Pokovič, Ťavoda – Puliš, Brabenec, Podkonický – Obdržálek, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Martin Ďaloga – Žilka, Fekiač, M. Sloboda
Hlasy trénerov:
Josef Turek, Zvolen: Odohrali sme veľmi dobrý zápas, musím vyzdvihnúť všetky štyri päťky, ktoré si dokázali vytvoriť tlak a dokázali sme to vyjadriť aj strelecky. V kľúčových momentoch nás podržal brankár Šimko a mám veľkú radosť z toho, čo sme v Piešťancoh predviedli.
Roman Sýkora, Piešťany: Prehra ma veľmi mrzí, pretože sme nehrali zle a nemáme sa za čo hanbiť. Bohužiaľ sa na góly nadrieme a lacno inkasujeme, čo nás zráža psychicky. Pevne verím, že podobne bojovným výkonom, ako dnes začneme v najbližších zápasoch zbierať body a vráti sa nám pohoda, ktorú sme mali v úvode sezóny.