Poškodili kostol, polícia ich vypátrala

  • Spravodajstvo
  • 21. októbra 2014, 10:45
  • Autor:KR PZ

Polícia vypátrala a obvinila dvoch mužov, ktorí sú podozriví z poškodenia evanjelického kostola v Sasinkove v okrese Hlohovec.

V nedeľu 22. júna v nočných hodinách porozbíjali páchatelia tehlami a stavebným odpadom štyri okná na kostole, poškodili plastové dvere, murivo nad oknom a prevalili parapety. Od dopadnutých tehál boli v kostole popraskané a polámané dlaždice, roztrhnutý koberec a poškodený oltár. Páchatelia poškodili aj pletivo okolo kostola. Evanjelickému a Farskému úradu v Hlohovci spôsobili škodu 1117 eur. Pátranie doviedlo policajtov na stopu dvoch miestnych mužov vo veku 25 a 26 rokov. Obidvoch obvinili z prečinu poškodzovania cudzej veci, v prípade uznania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden rok, pričom mladší bol už v minulosti trestaný za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia