Čajkám sa v úvode sezóny darí, prevalcovali Slovan aj Šamorín

• 21. októbra 2014, 10:11
  • Autor:md/th

Basketbalistky Piešťanských Čajok nadviazali v uplynulom týždni na výborný výkon z prvého kola extraligy žien a v oboch zápasoch preukázali svoju suverenitu. Najskôr v utorok vyhrali v Bratislave nad Slovanom 81:40, v sobotu zase prestrieľali Šamorín v pomere 95:58.

Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 40:81 (9:27, 8:23, 14:20, 9:11)

Čajky vstúpili do zápasu koncentrovane a ich výborná obrana domácich zaskočila. Už v druhej minúte stretnutia bol stav 0:11 a hoci po oddychovom čase Slovan vsietil dva koše, hostky pokračovali v dobrom tempe a šnúrou 13 bodov zvýšili na 24:5 a prakticky rozhodli o zápase. Prevaha Čajok v nasadení a v rýchlosti sa prejavovala vo vývoji skóre takmer do konca tretej štvrtiny, do stavu 25:70. V poslednej štvrtine sa zápas len dohrával a Čajky jednoznačne zvíťazili v pomere 81:40. Na ihrisko sa dostali všetky hráčky Čajok a všetky sa zapísali do streleckej listiny.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 6, T. Páleníková 6, Dudášová 6, Stehlíková 24, Bartoňová 9 (Zentková 10, Horvátová 2, Felixová 10, Balážová 2, Bartánusová 6)

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 95:58 (31:11, 23:11, 21:18, 20:18)

Do zápasu vstúpili piešťanské basketbalistky bez rešpektu a plne koncentrované, najmä v obrannej činnosti. To sa prejavilo na skóre, keď domáce hráčky nedostali za tri minúty kôš, naopak dali 13 bodov. Čajky v dobrom výkone pokračovali a ďalšou šnúrou 20 bodov zvýšili stav z 26:11 na 46:11. Domáce hráčky mali výbornú úspešnosť streľby, takmer 60 percent, a najvyšším rozdielom – 80:40 – viedli v 31. minúte. Čajky sa spolu s divákmi bavili basketbalom a mnohé úseky hry boli ich exhibíciou. V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky oboch družstiev. V drese domácich odohrala dobrý zápas Tatham a ôsmimi asistenciami sa zaskvela Bartoňová.
Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 13, T. Páleníková 14, Dudášová 16, Stehlíková 10, Bartoňová 5(Bartánusová 7, Zentková 4, Tatham 20, Horvátová, Felixová 6, Balážová)

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 43, ktoré je v predaji od 21. októbra.