Havrani vyhrali v Košiciach 5:1, Pašek strelil opäť hetrik

• 12. októbra 2014, 20:01
  • Autor:sita

Dvanásť kôl čakal majstrovský tím HC Košice na prvú extraligovú prehru v riadnom hracom čase. Uštedrili mu ju v nedeľu hráči ŠHK 37 Piešťany, ktorí v košickej Steel aréne zvíťazili vysoko 5:1. Hetrikom sa prezentoval Dušan Pašek, ktorý ešte na začiatku tejto sezóny hrával práve v Košiciach, ale potom sa stal pri veľkej konkurencii v útoku nadbytočným. Základ úspešnému výsledku položili Piešťanci už v úvode zápasu, keď po góloch Rastislava Konečného a Dušana Pašeka už v polovici tretej minúty viedli 2:0.

Košičania celkovo prestrieľali svojho súpera 49:26, ale výborný výkon v bránke hostí podal Patrik Rybár s úspešnosťou zásahov 97,9%. V domácej bránke došlo po druhej tretine za stavu 1:4 k striedaniu gólmanov, keď Alexandra Hyláka nahradil Marcel Melicherčík. Aj ten však raz inkasoval – v 46. min ho prekonal Tibor Kutálek a upravil na konečných 1:5.
HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 14. Češík (Matúš Chovan, Sojčík) – 1. R. Konečný (Mišura, Klempa), 3. D. Pašek ml. (Haring, Vaculín), 39. D. Pašek ml. (Holovič, Bučka), 40. D. Pašek ml. (Kutálek), 46. Kutálek
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Lapšanský (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Bednár, Rovenský, 2770 divákov

Košice: Hylák (41. Melicherčík) – Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, Šeda, M. Macejko – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Češík, Matúš Chovan – Stupka, Kolena, Hinďoš

Piešťany: P. Rybár – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Valjent, Cunik, Srnec, Bučka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – Kutálek, D. Pašek ml., Holovič – M. Toman, Peško, Lichanec – Haring, Vaculín