Havrani zvíťazili v Dunaújvárosi 5:2

• Hokej / Šport
  • 30. augusta 2014, 11:30
  • Autor:th

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa v piatok večer predstavili na pôde maďarského súpera z Dunaújvárosa. Piešťanci však odohrali veľmi dobrý zápas a na ľade silného protivníka dokázali zvíťaziť 5:2.

Havrani sa presadili ako prví, keď už v druhej minúte otvoril skóre strelou nad pravé rameno Holovič – 1:0. V prvej časti už gól nepadol, obe mustvá si vánejšie šance nevypracovali a  Piešťanci tak viedli 1:0.
Na začiatku druhej časti opäť udreli Piešťanci, keď Holovič prihral Brňákovi pred bránku a ten zvýšil na 2:0. Ani nie o minútu to už bolo 3:0 pre Piešťany, keď Haring premenil svoju šancu a prekonal domáceho brankára pomedzi nohy. Odpoveď domácich prišla v 26. min, Szappanos prekonal Rybára – 1:3. V 35. min mal veľkú šancu Schmidt, no trafil len konštrukciu brány.

Úvod tretej časti vyšiel lepšie domácim, keď sa im podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, zásluhou Azariho strely do odkrytej bránky – 2:3. Piešťany sa však odtrhli na rozdiel dvoch gólov v 58. min zásluhou Románeka – 2:4. Domáci sa ešte pokúšali niečo spraviť s výsledkom hrou bez brankára, no to využil Klempa a desať sekúnd pred koncom pečatil na konečných 5:2 pre Piešťany.
Zostava ŠHK 37: Rybár (Kičina) – Šedivý, Škadra, Románek, Mišura, Klempa – Brňák, Srnec, Rapáč, Holovič, Kutálek – Cuník, Valjent, Haring, Valo, Hamrák – Bučka, Hluch, Hudec, Schmidt, Lichanec

Dočítate sa aj v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.