Futbalisti Vrbového na Nitru v pohári nestačili

• 14. augusta 2014, 15:16
  • Autor:P. Sedláček

Futbalisti MFK Vrbové privítali v rámci druhého kola slovenského pohára Slovnaft Cup v stredu 13. augusta ešte donedávna prvoligovú Nitru vedenú bývalým reprezentačným trénerom Michalom Hippom. Favorit si postup do tretieho kola nenechal vziať a Nitra vo Vrbovom zvíťazila 3:0.

Po opatrnom začiatku vyslal prvú strelu na bránku domácich Šmehyl v 8. minúte, mieril však nepresne. O päť minút neskôr pohrozili hostia nebezpečným centrom, ktorý sa obtrel o brvno. V zápätí  nechala obrana Vrbového voľného Kolmokova na pätke a ten strelil hlavou prvý gól stretnutia – 0:1. V 18. min kopali domáci po faule priamy kop asi z 25 metrov, Bočko všal mieril mimo brány. Na druhej strane strieľal spoza šestnástky Urblík, bránu ale netrafil. Neskôr vynikol brankár hostí Patrik Hipp (pozn. red. Na jar chytal práve za Vrbové), keď vystihol prízemný center od Sumera. Potom mali domáci snahu ohroziť bránu Nitry, no Kováč aj Spál ostali len pri pokusoch. Pred polčasom ešte mohol Kolmokov dať opäť hlavou druhý gól, no skóre sa už nemenilo.
Po zmene strán už v 50. min si dal domáci Mišura, nešťastne vlastný gól – 0:2. O minútu neskôr Dovičovič (pozn. red. brankár z Nitry, ktorý je vo Vrbovom na hosťovaní) pekne zachránil pred Urblíkom. V 54. min strelil po samostatnom úniku Kolmokov svoj druhý gól a upravil na 0:3 pre Nitru. O desať minút sa mohli radovať aj domáci, keď išiel Spál sám na brankára Hippa, no dal si loptu ďaleko od nohy a brankár Hipp jeho šancu zlikvidoval. Do konca zápasu sa na stave už nič nezmenilo, domácim sa čestný gól streliť nepodarilo dať a Nitra zaslúžene zvíťazili a postúpila do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.
Zostava MFK: Dovičovič – Kolník (57. Zelenay), Ďuračka, Andrísek, Mišura, Sumer (77. Čáp), Sarr, Kováč, Labuda, Spál (71. Ondrejkovič), Bočko.