Futbalisti PFK nestačili na Gabčíkovo

• Šport / Futbal
  • 12. augusta 2014, 13:52
  • Autor:th

Treťoligoví futbalisti PFK Piešťany odohrali v sobotu 9. augusta prvé domáce stretnutie v novej sezóne proti Gabčíkovu. Po vyrovnanom prvom polčase rozhodlo druhé dejstvo, hostia strelili tri góly a porazili Piešťany 3:0.

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný. Hostia z Gabčíkova síce mali miestami územnú prevahu, no vyloženú šancu si nevypracovali. Piešťany sa snažili hrať na rýchle protiútoky, no tie sa im nedarilo dotiahnuť do úspešného konca. Na prestávku sa tak šlo za stavu 0:0. Hráči PFK si prvú väčšiu príležitosť vypracovali po zmene strán, keď po rýchlej akcii po pravej strane skončila centrovaná lopta na šestnástke, kde stál Oravec, no jeho strele mierila tesne nad brvno. Potom si vypracovali zopár ďalších streleckých pokusov, no brankár hostí nemal problém. Prvý gól stretnutia padol v 60. minúte, keď center na zadnú tyčku zužitkoval hosťujúci Balážik a hlavou prekonal Nemčeka. Gabčíkovo udrelo znova o osem minút neskôr. Rohový kop zahrali na šestnástku, kde stál jeden z hostí a jeho strelu ešte tečoval na bránkovej čiare Jorík. Piešťanci sa dožadovali ofsajdu, no rozhodca gól uznal. Konečné skóre pečatil po rýchlom brejku Kubica a rozhodol o víťazstve Gabčíkova nad Piešťanmi 3:0.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 33, ktoré je v predaji od 12. augusta.