Tiesňové volania fungujú v meste už rok

  • Spravodajstvo
  • 5. augusta 2014, 15:22
  • Autor:ip

Piešťany pre občanov zabezpečujú službu signalizačného zariadenia – domáceho a mobilného tiesňového volania. Tento produkt sprístupnili po uzavretí spolupráce so spoločnosťou Asociácia samaritánov Slovenska v auguste minulého roku. K dnešnému dňu doma nosí signalizačné náramky a v meste mobilný aparát dvanásť klientov.

Podľa hovorcu radnice Tibor Hlobeňa za dvanásť mesiacov prišlo od klientov 204 hlásení: „Okrem skutočných tiesňových volaní, číslo obsahuje aj technické správy. Ide o záležitosti, ktoré nie sú aktivované klientom, ale automaticky ich vysiela prístroj. Hovoria o funkčnosti zariadenia, prípadne o výpadku elektrickej energie, či je náhradný zdroj funkčný, dobitie batérie a ďalšie. Slúžia napríklad v prípade potreby na upozornenie klienta, že omylom odpojil prístroj od zdroja alebo aby skontroloval, či je základňa správne zapojená.“

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 32, ktoré je v predaji od 5. augusta.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia