Kanoisti si vypádlovali titul i ďalšie skvelé výsledky

• 16. júla 2014, 14:17
  • Autor:A. Šebová (t)

V Novákoch sa počas prvého júlového víkendu konal 42. ročník Nováckej 500vky, ktorý bol zároveň majstrovstvami Slovenska pre 9-12-ročné deti. Kanoisti z piešťanského klubu Kajak & Kanoe sa v silnej konkurencii nestratili a potvrdili, že patria k slovenskej vodáckej špičke.

Z malých nádejí si titul majstra Slovenska odniesol Daniel Rybanský v kategórii 11-ročných chlapcov, keď suverénne zvíťazil v konkurencii 24 pretekárov. Taktiež získal striebornú medailu v K2 11+12-ročných chlapcov spolu s Alexom Rebrom. V kategórii K2 11+12-ročných dievčat získali bronzovú medailu Nikol Šútovská a Lenka Stískalová. Okrem toho piešťanskí nádejní pretekári získali ďalšie výborné umiestnenia na bodovaných priečkach Slovenského pohára. Nikol Šútovská a Marek Orviský obsadili piate miesto v K1 12-ročných a Daniel Ragula šieste v K1 11-ročných.
Na Nováckej 500vke získal Eduard Rebro dve prvé miesta v K2 na 500 a 200 metrov a pridal dve druhé priečky v K1 na 500 a 200 m. Romana Mikušová zvíťazila v K2 500, v K2 200 bola druhá a v K1 na oboch tratiach dopádlovala na tretej priečke. Terézia Orviská s Evou Domonkošovou si vypádlovali v silnej konkurencii pekné štvrté miesto. Samuel Šebo získal bronzovú medailu na K1 200 a na 500-metrovej trati dopádloval štvrtý. Hana Mikéciová zvíťazila v C1 na 500- i 200-metrovej trati.
Popri medailových úspechoch sa ani ostatní pretekári v silnej konkurencii nestratili a vybojovali niekoľko finálových umiestnení.
Dočítate sa aj v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.