Vodnopólisti KVP vo Vrútkach s jedným víťazstvom

• Vodné pólo / Šport
  • 9. júla 2014, 11:05
  • Autor:R. Chlpek

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany v dňoch 21.-22. júna odohrali štvrtý extraligový turnaj skupiny „B“, ktorého usporiadateľom boli Vrútky. Piešťanci odohrali tri stretnutia, no zvíťaziť dokázali len raz, keď zdolali domácich vodnopólistov 8:7.

V úvodnom zápase sa zverenci trénera Martina Berlanského stretli s KVP Komárno. Piešťany už v 3. minúte vyhrávali po góloch Poláka a Fila 2:0, ale Komárno rýchlo vyrovnalo a prvá štvrtina sa skončila nerozhodne 4:4. Piešťancom vôbec nevyšla druhá časť, ktorú prehrali 0:7 a o výsledku bolo v podstate rozhodnuté. V druhej polovici zápasu Komárno pridalo ďalších 13 gólov a celkovo zvíťazilo 24:11. Góly KVP: Ferančík 4, Polák a Filo po 2, Stančík, J. Berlanský, Vlachynský.
V druhom stretnutí mali piešťanskí pólisti za súpera hráčov Vrútok,
s ktorými bojujú o celkové štvrté až piate miesto v skupine. Priebeh zápasu bol vyrovnaný a družstvá sa navzájom striedali vo vedení. Do poslednej štvrtiny šli hráči Kúpeľov s vedením 6:5, ktoré ešte zvýšili na rozdiel troch gólov – 8:5. Domáci síce v poslednej minúte strelili dva góly, ale Piešťany jednogólové víťazstvo v pomere 8:7 udržali. Góly KVP: Pieter, Kalnický a J. Berlanský po 2, Stančík, Vlachynský.
V poslednom dueli na turnaji sa Piešťanci stretli s Nereus Žilina. Podobne ako v zápase s Komárnom nevyšla hráčom Kúpeľov druhá štvrtina, ktorú prehrali rozdielom piatich gólov v pomere 1:6, a celkovo zápas 10:19. Góly KVP: Kalnický 4, Berlanský 2, Stančík, Polák, Haberern, Ferančík.
Zostava KVP: Klampár, Chlpek -Stančík, Polák, Filo, Kalnický, J. Berlanský, Haberern, Ferančík, Vlachynský, Pieter.
Záverečný turnaj extraligy skupiny „B“ zorganizuje KVP Kúpele Piešťany v dňoch 27.-28. septembra na kúpalisku Eva.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 28, ktoré je v predaji od 8. júla.