Triatlon v Hornej Strede vyhral Ondrej Kubo

• 9. júla 2014, 08:17
  • Autor:T. Horký

Počas poslednej júnovej nedele sa v Hornej Strede konal prvý ročník amatérskeho triatlonu. Spomedzi tridsiatich súťažiacich preukázal najlepšiu kondíciu Ondrej Kubo z Piešťan, ktorý dobehol do cieľa ako víťaz.

Triatlonisti najskôr plávali 750 metrov na štrkovisku Dlhé kusy, potom ich čakala 20-kilometrová trať na bicykli a na záver päťkilometrový beh.
Trať najlepšie zvládol O. Kubo, ktorý preťal cieľovú pásku v čase 1:03:26 h. Na druhom mieste skončil Matej Šmída z Piešťan s odstupom 1:25 min., tretí prišiel do cieľa ďalší Piešťanec Lukáš Babač so stratou 2:39 min. na prvé miesto.
Výborný výkon predviedol piešťanský junior Tadeáš Drahovský, ktorý napriek mladému veku skončil tesne za stupňami víťazov. Za ním skončil najlepší senior Pavol Sedliačik a najrýchlejšou ženou bola Lívia Danišová so stratou 5:27 min. na prvé miesto. Najlepšou štafetou bolo trio Michal Kučera, Lucia Rusnáková a Denisa Mengyanová.
Organizátori na podujatie pozvali dokonca aj českú triatlonovú legendu a niekoľkonásobného víťaza Slovakmana 226 Petra Vabrouška. Ten však dal napokon prednosť triatlonu v USA.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 28, ktoré je v predaji od 8. júla.