Mladí pretekári súťažili na vodách Sĺňavy

• 3. júla 2014, 10:55
  • Autor:M. Bábiková

Nadšenci vodných športov sa mohli v sobotu 21. júna prísť na Sĺňavu pozrieť na prvé kolo majstrovstiev Slovenska v súťaži Formula Future, kde mladší aj starší žiaci súťažili vo viazaní vodáckych uzlov a v jazde na motorovom člne. Organizátorom súťaže bol Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany.

Podujatia sa zúčastnili pretekári z Piešťan, Malaciek, Bratislavy a Komárna. Žiaci boli rozdelení do dvoch vekových kategórií: mladší (8-12 rokov) a starší (13-18 rokov). Medzi mladšími na prvom mieste skončil Kristín Viktorin z Malaciek s počtom bodov 925. Hneď za ním nasledoval domáci Filip Fekete (869), tretí skončil ďalší Piešťanec Lukáš Paulovič (758). V kategórii starších žiakov sa na prvej priečke umiestnil Vladimír Slaný z Bratislavy (1200). Druhý skončil Richard Pajpach z Malaciek (825) a za ním Ján Hužovič z Piešťan (750).
Piešťancov čaká ešte druhé kolo v Malackách, po ktorom pôjdu najlepší na sústredenie do Čiech a neskôr sa zúčastnia majstrovstiev sveta v nemeckom Duisburgu. Z Piešťan je zatiaľ nominovaný mladší žiak L. Paulovič.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 1. júla.