Vodáci z ŠK Kajak opäť medailoví

• 2. júla 2014, 14:43
  • Autor:sv

Kajakári z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa počas víkendu 21.-22. júna zúčastnili pretekov v Komárne, na ktorých súťažili kluby zo Slovenska a z Maďarska. Na 56. ročníku Veľkej ceny Komárna sa v silnej konkurencii mladým Moravancom darilo a získali celkovo deväť medailí.

Zlato a striebro si v dvoch pretekoch vybojovala na trati dlhej 2000 metrov v K1 Lucia Horvátová. Dve strieborné medaily získal na tej istej trati v K1 Martin Chalás. Samuel Podhradský si vypádloval striebornú medailu v K1 na 2000 m a v K2 skončil spolu so svojím parťákom Branislavom Jurčom tiež na druhom mieste. Striebro sa ušlo aj Michalovi Jurčovi v K1 na dlhej 5000-metrovej trati. Tretie miesto na dlhej trati v K1 získal B. Jurčo.
Mladí športovci si z Komárna okrem medailí odniesli aj sladkú odmenu v podobe torty a nezabudnuteľné zážitky.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 1. júla.