Mladší žiaci Kúpeľov s trinástimi medailami

• 2. júla 2014, 14:34
  • Autor:I. Vachanová

Mladší žiaci plaveckého klubu ŠPK Kúpele Piešťany sa počas víkendu 20.–22. júna zúčastnili majstrovstiev Slovenska v Košiciach a z podujatia sa im podarilo priniesť trinásť medailí.

Z plavcov ŠPK sa najviac darilo Richardovi Horylovi, ktorý si vybojoval titul majstra Slovenska v disciplíne 200 metrov motýlik a na 400 m voľný spôsob (vsp.) sa postavil na strieborný stupienok. Na 800 m vsp., 100 m motýlik, 200 a 400 m polohové preteky si vyplával tretie miesta.
Michal Škodný získal štyri strieborné medaily na 100, 200 a 800 m vsp. a 200 m polohové preteky. Bronz pridal na 400 m vsp. Do medailovej bilancie plavcov ŠPK prispel aj Maxim Vass, keď mu na 100 m prsia patrila strieborná priečka a na 200 m prsia skončil tretí len o dve stotiny sekundy za druhým.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 1. júla.