Téma týždňa Piešťanského týždňa: Obnova mestského parku

  • Nezaradené
  • 25. júna 2014, 10:05
  • Autor:ip

Obnovou mestského parku sa piešťanská radnica zaoberá už niekoľko rokov. V roku 2012 vyhlásila krajinársko-architektonickú súťaž a v súčasnosti na základe spracovanej štúdie finišujú práce na projektovej dokumentácii revitalizácie tejto časti mesta. O niekoľko týždňov – v priebehu mesiaca júl má dôjsť k odovzdaniu skompletizovanej dokumentácie pre potreby stavebného povolenia. Práce okolo ošetrovania a údržby zelene sa však dejú neustále.

„Na základe vypracovanej inventarizácie drevín autorky vyhodnotili zdravotný stav drevín, ich kompozičné usporiadanie a spracovali návrh výrubov a nových výsadieb. Dnes z celkového počtu 1394 stromov je navrhnutých na výrub v prvej etape 388 a v druhej 53 kusov drevín. Na druhej strane počítame s 300 novovysadenými stromami,“ povedala pre Piešťanský týždeň referentka pre zeleň a ochranu prírody Radomila Škodná.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 24. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota