Poďakovanie darcom krvi

  • Spravodajstvo
  • 25. júna 2014, 10:29
  • Autor:red

Občianske združenie Ľudia pre lepšie Piešťany, Veľké srdce 4U, Mestský úrad Piešťany a Národná transfúzna spoločnosťou (NTS) Trnava zorganizovali 16. júna akciu Daruj život, daruj krv.

Iniciátorkou myšlienky bola členka občianskeho združenia Ľudia pre lepšie Piešťany Lenka Slimáková, ktorá uviedla: „Snahou akcie bolo rozšíriť osvetu o darcovstve krvi ako o jednoduchom, ale životne dôležitom humánnom kroku, ktorý by mal byť súčasťou života každého z nás, ktorým to zdravotný stav umožňuje.“
Od prvého mobilného výjazdu NTS sa tento mesiac zvýšil počet darcov o 100 percent. Na odber prišlo viac ako 20 ľudí a organizátori veria, že každým mesiacom sa bude záujem zintenzívňovať, a zároveň ďakujú všetkým, ktorí nabrali odvahu a prišli darovať krv.
Mobilné odbery sa budú vykonávať každý mesiac v Dennom centre Rozmarín na Teplickej ulici v Piešťanoch. Presné termíny si môžete priebežne pozrieť na stránke facebook.com/lepsiepiestany alebo informovať sa na info@lepsiepiestany.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána