Najväčšia modernizácia techniky služieb mesta

  • Spravodajstvo
  • 25. júna 2014, 13:41
  • Autor:ip

Služby mesta Piešťany (SMP) v tomto roku získajú veľký objem novej techniky. Podobný rozsah nákupu mechanizmov sa podľa riaditeľa SMP Ernesta Jančinu neudial od momentu založenia tejto príspevkovej organizácie.

„Vysoko hodnotím tento krok mestského zastupiteľstva. V priebehu rokov sme sa snažili obmieňať techniku, no nie v takomto veľkom rozmere. Niektoré stroje sme už začlenili do pracovného procesu a pri druhom balíku sme sa posunuli k príprave elektronickej aukcie,“ povedal nám E. Jančina. V meste je už možno vidieť pracovníkov SMP narábať napríklad s novým traktorom, nakladačom a organizácia zabezpečila i nákup štiepkovača. Na túto časť bolo vyhradených 250-tisíc eur z rozpočtu mesta. V druhom kole nákupov to bude približne 350-tisíc eur. Za tieto financie majú zaobstarať kosačku na diaľkové ovládanie, multifunkčný nosič náradia s kabínou, polievaciu cisternu a dva traktory. Malo by sa tak stať do konca tohto roka.
„Tieto zariadenia budú slúžiť nielen počas jari a leta napríklad na polievanie a kosenie, ale aj počas zimnej údržby. Cisterna sa bude dať využiť i na posyp komunikácií,“ dodal E. Jančina.
SMP takýmto spôsobom postupne vymieňa starý vozový park. Do zaslúžilého dôchodku tak pôjde cisterna z roku 1987 či traktory vyrobené začiatkom sedemdesiatych rokov. S novými strojmi by malo dôjsť k šetreniu nákladov, času a k zvýšeniu výkonnosti práce.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 24. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana