Z Piešťan odchádzajú dvaja farári

  • Spravodajstvo
  • 24. júna 2014, 13:58
  • Autor:vd

Počas nedeľných svätých omší sa obaja piešťanskí rímsko-katolícki kňazi – František Bačík, dekan z farnosti svätého Štefana, aj Peter Sabol, farár z farnosti sv. Cyrila a Metoda, rozlúčili so svojimi veriacimi. Od prvého júla ich v rámci presunov umiestňujú do iných miest.

„Presuny kňazov v rámci Trnavskej arcidiecézy, ktoré sa uskutočňujú k 1. júlu, sú bežnou každoročnou rotáciou. Táto rotácia kňazov vyplynula z pastoračných potrieb na území Trnavskej arcidiecézy,“ uviedol diecézny hovorca Dušan Kolenčík. Rotácia sa dotkne viacerých kňazov, ich zoznam zverejnia na začiatku júla na stránke Trnavskej arcidiecézy.
„Kňazi v nedeľu vo farských oznamoch zverejnili svoje presuny, na čo mali, samozrejme, plné právo, pretože je potrebné dôstojne sa rozlúčiť so svojím pôsobiskom a s ľuďmi tam žijúcimi. Môžem len zopakovať to, čo všetci v kostoloch na území mesta počuli. Na iné miesto pôsobenia odchádzajú obaja páni farári,“ dodal hovorca.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 24. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota