Noc bojovníkov priniesla Piešťancom európske tituly

  • Šport / Ostatné športy
  • 24. júna 2014, 15:10
  • Autor:th

Piešťanský zimný štadión sa v sobotu 14. júna zmenil na arénu gladiátorov. Konala sa tu totiž Noc Bojovníkov, ktorej sa zúčastnili reprezentanti bojových športov z Poľska, Holandska a, samozrejme, Slovenska, aby si porovnali svoje skúsenosti na oficiálnych majstrovstvách Európy.

Bojovníci sa predstavili v ultimátnych zápasoch podľa pravidiel K-1 a MMA. Piešťany na podujatí reprezentovalo šesť bojovníkov, z ktorých sa traja predstavili v predzápasoch a traja v hlavných zápasoch. Výborne sa darilo Jánovi Veličovi a Martinovi Hauserovi, ktorí si vybojovali európske tituly.
V predzápasoch podľa pravidiel K-1 v hmotnostnej kategórii do 71 kg sa predstavil Patrik Gálik, ktorý si zmeral sily s talentom z pezinského klubu Fight Explosion Marcelom Mesíkom a zdolal ho 2:1 na body. V kategórii K-1 do 84 kg súťažil Marek Šintál, ktorý si z pozície vyzývateľa zmeral sily s reprezentantom z Fight Division Malacky Milanom Jančárekom, ktorý nad ním v novembri minulého roka vyhral iba vďaka zranenému kolenu a obaja sa dohodli, že o titul si to „rozdajú“ v Piešťanoch. M. Šintál súpera zdolal 2:1 na body a získal titul amatérskeho šampióna K-1 triedy „N“. Ako tretí Piešťanec sa v MMA do ringu postavil Michal Lenghart, ktorý bojoval s Jakubom Reifom z Malaciek. Lenghart mu podľahol v prvom kole na škrtenie.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 24. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema