Piešťanský festival v réžii filharmónie a kórejskej virtuózky

  • Kultúra a spoločnosť
  • 23. júna 2014, 08:23
  • Autor:ip

Brány 59. ročníka Piešťanského festivalu sú otvorené. Vo štvrtok 19. júna druhý najstarší slovenský hudobný festival odštartovali tradične fanfáry na schodoch Domu umenia. Pod dirigentskou taktovkou Leoša Svárovského mesiac plný kvalitnej hudby začala Slovenská filharmónia.

V úvode otváracieho koncertu znela v podaní filharmónie predohra k 4. dejstvu známej bizetovej opery Carmen. Potom sa k hudobníkom pripojila mladá talentovaná huslistka Yoon-Hee Kim z Južnej Kórei. Spoločne zahrali fantáziu pre husle a orchester z opery Carmen. Po prestávke hudobníci vzdali hold českému skladateľovi Bedřichovi Smetanovi. Znela symfonická básen podľa Shakespeara Richard III. a básneň podľa Schillera Valdštýnov tábor.
Publikum tlieskalo mladej kórejskej huslistke, ktorá tu predviedla svoj talent. Hudobníčka debutovala pred publikom už ako štvorročná a s maďarským orchestrom hrala, keď mala päť rokov. Je držiteľkou mnohých ocenení a mala možnosť koncertovať s viacerými významnými hudobnými telesami. Počas svojej kariéry mala možnosť si zahrať na niekoľkých známych hudobných inštrumentoch. Napríklad na „The Red Diamond“ z roku 1732 a „Da Vinci“ z roku 1725 obe Stradivárky a tiež na husliach od Lorenza Storioniho z roku 1780.
((myvideo:1))  

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 26, ktoré bude v predaji od 24. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko