Pobedim zažil okresnú hasičskú súťaž

  • Šport / Ostatné športy
  • 19. júna 2014, 10:25
  • Autor:vd

Po asi dvadsaťročnej prestávke sa v obci Pobedim konala Okresná hasičská súťaž dobrovoľných hasičských zborov (DHZ). V sobotu 15. júna sa futbalový štadión zaplnil viac ako dvesto hasičmi z Novomestského okresu.

V športovej hasičskej štafete a požiarnom útoku súťažilo 24 osemčlenných družstiev. Z nich tri boli ženské a dve dorastenecké. Okrem toho tu bola i súťaž jednotlivcov.
„V mužskej kategórii sa na prvom mieste umiestnili Trenčianske Bohuslavice, druhí boli muži z Drgoňovej doliny a tretia Bošáca,“ uviedol veliteľ pobedimských hasičov Martin Piškula. Hoci jeho družstvo nastupovalo na súťaže prvé, skončili až na osemnástom mieste.
Medzi ženami boli prvé hasičky z Bošácej, druhé zo Zemianskeho Podhradia, tretie z Topoleckej. V doraste získali zlato Trenčianske Bohuslavice, za nimi skončila Topolecká.
V kategórii jednotlivcov si medzi mužmi najlepšie počínal David Drexler z DHZ Cetuna. Medzi ženami si zlato vybojovala Dana Bunčáková z Topoleckej.
((myvideo:1)) 

Dočítate sa  v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika