Téma týždňa Piešťanského týždňa: Čistota detských pieskovísk a ihrísk

  • Spravodajstvo
  • 18. júna 2014, 09:29
  • Autor:vd/sita

Prevádzku a čistotu detských ihrísk zabezpečujú Služby mesta Piešťany (SMP). V meste sa nachádza 48 menších aj väčších detských ihrísk. Novšie sú spravidla v lepšom technickom stave ako staršie. I keď ihriská pozostávajúce z kovových preliezačiek, hojdačiek a priľahlých pieskovísk, ktoré boli postavené ešte v minulom storočí, odolávajú nepriazni počasia aj vandalom lepšie ako plastové a drevené, ktoré vznikli po nežnej revolúcii.

Zo všetkých detských ihrísk, ktoré sme navštívili v Piešťanoch, by najviac bodov za kvalitu a údržbu získalo ihrisko na sídlisku Juh, Inčučuna, ihrisko v mestskom parku, súkromné ihrisko pod hotelom Magnólia, Trajanáčik, ihrisko na Kúpeľnom ostrove a z hľadiska bezpečnosti a ochrany pieskoviska pred znečistením aj na sídlisku Nikola Teslu.
Detské pieskoviská sa majú podľa zákona najmenej každé dva týždne čistiť, prehrabávať a polievať pitnou vodou alebo vodou vhodnou na kúpanie. Najčastejším zdrojom nákazy v pieskoviskách sú práve exkrementy psov a mačiek. Hygienici totiž nachádzajú aj parazity spôsobujúce toxokarózu. Ide o vážne ochorenie vnútorných orgánov najmä u detí, môže sa usadiť aj v oku a spôsobiť oslepnutie.

Viac o téme týždňa sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. apríla. Tento deň je Svetovým dňom kníh a autorských práv. Meniny má Vojtech.
  • 23.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 22. apríla. Tento deň je Dňom zeme a Svetovým dňom modlitieb za kňažské a rehoľné povolania. Meniny…
  • 22.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. apríla 2024
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj