Prečo fičím na muzike

  • Blogy / Blogy
  • 18. júna 2014, 09:52
  • Autor:Peter Remiš

Keď v roku 1972 priniesol Ježiško do našej rodiny kotúčový magnetofón B54, vyrobený v Tesla Pardubice, môj svet sa otočil hore nohami. Prestal som fičať na futbale a začal som žiť muzikou.

Pravdupovediac, v tom futbale som to aj tak nikam nedotiahol. Odkrútil som si len zopár zápasov na dedinských ihriskách, na ktorých sa pásli husi a krížom cez trávnik mašírovali dojičky opatrovať kravy.

Nemali sme dresy, ani rozhodcu. Proste sme sa rozdelili a hrali do aleluja.

Čoskoro spoluhráči odhalili moju slabinu: nepamätal som si tváre. V časoch, keď hrali oba tímy bez dresu, to bol vážny problém. Stačilo, ak súper zakričal „prihraj!“ a ja, baran sprostý, som mu podal loptu. Ani sa nedivím, že ma prestali volať na tréningy.

Príchodom B54-ky sa všetko otočilo. Na loptu som zabudol. Našiel som si inú lásku. Fascinoval ma grécky spevák Demis Roussos, ktorý výzorom pripomínal bradatú rakúsku speváčku Conchitu Würst.

A keď ma spolužiaci začali volať Demis, bol som v siedmom nebi.

Jasné, že k futbalu sa sem-tam vraciam. Zlákal ma aj otvárací duel šampionátu. Keď ale japonský rozhodca bez zaváhania daroval Brazílčanom penaltu, mal som dosť. Vrátil som sa k hudbe. To isté odporúčam aj tomu rozhodcovi.

Pískať hala-bala môže aj na bambusovej flaute.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda