Nebo nad Krakovanmi sa znovu otvorilo

  • Kultúra a spoločnosť
  • 18. júna 2014, 10:32
  • Autor:Erika Líšková

Nebo sa otvorilo a ukázalo krásu leteckých strojov priamo nad Krakovanmi. Na malom letisku sa 14. júna stretli priaznivci športového a vyhliadkového lietania a s nimi aj všetci zvedavci, ktorí sa túžili dotknúť aspoň na chvíľu plechových zázrakov.

Nikoho neodradili ani chvíľkové dažďové prehánky. Kto chcel vidieť, ako vyzerá skupinový zoskok parašutistov, prišiel na správne miesto. Predviedli nielen zoskok, ale aj dopad na vopred určené miesto. Niektorí z týchto nebeských chlapov majú za sebou už tisícky zoskokov.
Nad hlavou každú chvíľu vzlietali a pristávali malé športové lietadlá. Veľkú pozornosť zaujali akrobatické kúsky modelov helikoptér, ktoré pilotovali zo zeme skúsení modelári. Vlasy dupkom vstávali pri pohľade na vzdušné kotrmelce tejto lietajúcej, dokonale prepracovanej techniky. Pre záujemcov vyhliadkového letu bol k dispozícii malý vrtuľník a lietadlo.
Pohľad zhora je naozaj krásny a pre tých najzvedavejších návštevníkov boli k dispozícii aj chlapci z piešťanského letiska a zodpovedali všetky otázky. Od ceny za „šoferák“ na takéto stroje až po technické vymoženosti a vybavenie ich interiéru. Návštevníci sa mohli dotknúť aj „motorových padákov“, čo v tomto období často lietajú nad hlavami. Len málokto vie, že niektoré majú motor z Trabanta a sú dvojmiestne.
Pestrosť akcie okrem občerstvenia zaručovala aj zábava pre najmenších – jazda na koníkoch, nafukovací hrad, predaj modelov ľahkých lietadielok a modelov vojenskej techniky alebo maľovanie na tvár.

Dočítate sa  v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela